1/8 Euro 2016: Węgry – Belgia ; Niedziela, 26 czerwca, godz. 21:00 – przedmeczowa analiza

Węgry - Belgia

Węgry – Belgia

Niedziela, 26 czerwca, godz. 21:00, Stadium Municipal, Tuluza (Francja)

Mało kto spodziewał się, że po zakończeniu fazy grupowej w EURO 2016 nadal uczestniczyć będzie reprezentacjaWęgier, a zapewne jeszcze mniej osób typowało, że Madziarzy do 1/8 finału awansują niepokonani. A jednak drużynie, która nie uczestniczyła w Mistrzostwach Europy od 1972 roku, udało się zadziwić wszystkich. Na drodze Węgrów do ćwierćfinału stanie teraz kadra Belgii, która po słabym starcie rozkręciła się w kolejnych meczach i wydaje się być coraz groźniejszym rywalem.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Węgry

Rewelacyjna reprezentacja kierowana przez Bernda Storcka zdążyła już zyskać sobie przychylność kibiców podczas francuskiego turnieju. Nie od dziś wiadomo, że fani futbolu uwielbiają, gdy zespoły skazane na porażkę pokazują pazur i osiągają rezultaty powyżej oczekiwań. Przygoda Madziarów z EURO rozpoczęła się od pokonania 2:0 Austrii i choć do końca zmagań w fazie grupowej było to jedyne zainkasowane przez węgierski zespół zwycięstwo, to i tak reprezentacji tego kraju udało się ostatecznie wylądować na pierwszym miejscu w grupie F.

W pozostałych dwóch meczach Węgrzy zremisowali 1:1 z Islandią, by w trzeciej kolejce ugrać remis 3:3 z mocno faworyzowaną Portugalią. W opinii wielu komentatorów, pojedynek Madziarów z zespołem z Półwyspu Iberyjskiego był najciekawszym jak dotąd spotkaniem podczas EURO 2016. Węgrzy w starciu z Cristiano Ronaldo i jego kolegami aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak za każdym razem Portugalczycy zdołali wyrównać (sam Ronaldo odnotował dwa gole i asystę). Za wysiłek, który zostawili na boisku i fakt, ze niemal wysłali Seleção das Quinas do domu (Portugalia zajęła dopiero trzecie miejsce w grupie), należą im się ogromne brawa. Teraz kluczowe pytanie brzmi: czy Węgrzy są w stanie pokazać się z równie dobrej strony w meczu z Belgami?

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Belgia

Belgowie od zakończenia ostatnich Mistrzostw Świata, czyli od lipca 2014 r., aż do startu EURO 2016 doznali tylko dwóch porażek – sposób na nich znaleźli Walijczycy i Portugalczycy. A jednak walkę na francuskim turnieju Czerwone Diabły rozpoczęły właśnie od przegranej, 0:2 z Włochami, srebrnymi medalistami poprzednich mistrzostw kontynentu. Drużyna kierowana przez Marca Wilmotsa szybko jednak zrehabilitowała się za tamten wynik, pokonując w Bordeaux 3:0 Irlandię dzięki dwóm bramkom Romelo Lukaku oraz trafieniu Axela Witsela. W ostatnim meczu grupowym Belgia pokonała 1:0 Szwecję (gol Radji Nainggolana), odsyłając ją tym samym do domu.

Uczestniczące w pierwszym EURO od 2000 r. Czerwone Diabły dopiero zdobywają doświadczenie na imprezie tej rangi, ale trzeba pamiętać, że dały o sobie znać już podczas Mundialu 2014, w trakcie którego doszły do ćwierćfinału. Z kolei podczas kwalifikacji do EURO 2016 jedenastka Wilmotsa błyszczała w pełni, zajmując ostatecznie pierwsze miejsce w grupie z Walią, Bośnią i Hercegowiną, Izraelem, Cyprem oraz Andorą. Tylko jedna porażka w 10 meczach oraz świetny bilans bramkowy 24-5 to tylko przedsmak tego, na co stać Belgów. Nie bez kozery Czerwone Diabły przystąpiły do EURO 2016 sklasyfikowane na drugim miejscu w rankingu FIFA, zaraz za reprezentacją Argentyny.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Podsumowanie

Czerwone Diabły mają znaczne powody do optymizmu przed meczem w 1/8 finału, co wynika nie tylko z siły ich zespołu, ale także z historycznego bilansu spotkań z Węgrami. Z dotychczasowych 12 pojedynków Belgowie wygrali osiem, zremisowali dwa i dwukrotnie schodzili z boiska pokonani. Jedyne zwycięstwa Węgier nastąpiły jednak w latach… 1926 oraz 1958, więc niemal nikt o nich dziś nie pamięta. W minionym 20-leciu oba państwa zmierzyły się tylko raz, w 2009 roku i mecz ten Belgia wygrała 3:0. Czy Czerwone Diabły unikną w niedzielę przykrej wpadki i awansują do ćwierćfinału EURO?

Węgry

D, D, W, L, D

bramki 6-6

Belgia

W, W, L, W, D

bramki 8-5, +3

Comments are closed.