Albania – Serbia ; przedmeczowa analiza Euro 2016 ; Czwartek, 8 października, godz. 20:45

UEFA Euro 2016 France

Albania – Serbia

Czwartek, 8 października, godz. 20:45, Elbasan Arena, Elbasan (Albania)

kod bonusowy: EURO2016

Postawa reprezentacji Serbii to jedno z największych rozczarowań eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Na dwie kolejki przed końcem drużyna z południa Europy ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt i dawno straciła już szansę na wyjście z grupy. Serbowie wciąż mogą jednak uprzykrzyć życie innym reprezentacjom walczącym o awans na francuski turniej, takim jak Albania i Portugalia, z którymi zmierzą się w najbliższych dniach.

szkocja-polska oddsring

Albania

Na zupełnie przeciwnym biegunie od serbskiej kadry znajduje się drużyna Albanii. Kraj ten jak dotąd nigdy nie występował ani na Mistrzostwach Świata, ani na Mistrzostwach Europy, ale wiele wskazuje na to, że wreszcie uda mu się awansować na jeden z tych prestiżowych turniejów. Zespół sklasyfikowany na bardzo wysokim, 25. miejscu w rankinguFIFA, zajmuje w swojej grupie trzecią pozycję ze stratą czterech punktów do pierwszej w tabeli Portugalii, ale zarazem tylko jednego oczka do drugiej Danii, która w dodatku rozegrała jedno spotkanie więcej.

Piłkarze prowadzeni przez włoskiego trenera Giovanniego De Biasiego w ostatnich meczach grali właśnie ze wspomnianymi zespołami. Z Danią udało im się bezbramkowo zremisować, i to na wyjeździe, za to z Portugalią niefortunnie przegrali w Elbasanie, tracąc gola na 0:1 w doliczonym czasie gry. Mimo tego, Albańczycy wciąż są w stosunkowo niezłej sytuacji. W ostatnich dwóch kolejkach zmierzą się z najsłabszymi drużynami ze swojej grupy, Serbią i Armenią, podczas gdy Duńczykom do rozegrania pozostał tylko jeden mecz i to z teoretycznie najsilniejszą Portugalią.

szkocja-polska oddsring

Serbia

Serbowie o eliminacjach do EURO 2016 najchętniej już by zapomnieli i nigdy do nich nie wracali. Z tak fatalną postawą tej reprezentacji nie mieliśmy chyba jeszcze nigdy do czynienia. Po sześciu meczach dorobek Serbów to jedna wygrana, jeden remis i cztery porażki. Drużyna została dodatkowo ukarana przez UEFA trzema ujemnymi punktami za skandaliczne zajścia z pierwszego meczu z Albanią. Co więcej, pierwotnie po tamtym spotkaniu przyznano walkower 3:0 na korzyść Serbów, ale później Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie zweryfikował ten wynik na całkowicie odwrotny.

W meczu, o którym mowa, doszło do niewiarygodnego skandalu. Nad stadionem Partizana Belgrad pojawił się… dron z przymocowaną flagą Wielkiej Albanii, z kontrowersyjnym napisem, dotyczącym przynależności Kosowa do Albanii. Jeden z serbskich piłkarzy zerwał flagę z urządzenia, co zapoczątkowało wielką bijatykę na murawie, w której brali udział prawie wszyscy piłkarze obu reprezentacji, również rezerwowi, a także kibole, których garstka wtargnęła na boisko. Kto wie, czy sprawa nie zakończyłaby się jeszcze większym skandalem, gdyby UEFA nie zamknęła przed meczem trybun dla kibiców gości.

szkocja-polska oddsring

Podsumowanie

Można spodziewać się, że służby porządkowe dołożą wszelkich starań, aby czwartkowy mecz przebiegł bez takich kontrowersji, jak poprzednia potyczka Albańczyków z Serbami. Warto, aby wynik tego starcia rozstrzygnął się tylko na boisku, bowiem w dużej mierze zadecyduje on o tym, czy Albańczykom uda się awansować na EURO 2016. Czy zawodnicy De Biasiego staną na wysokości zadania i pokonają Serbów?

Albania

L, D, W, W, L

bramki 3-3

Serbia

L, W, L, W, L

bramki 8-7, +1

Comments are closed.