Analiza przedmeczowa Boliwia – Peru ; Piątek, 26 czerwca, godz. 01:30 – Copa America 2015

Fútbol Bolivia - Perú

 

 

 

OddsRing: Analiza przedmeczowa Boliwia – Peru ; Copa America 2015

 

 

Piątek, 26 czerwca, godz. 01:30, Estadio Municipal Bicentenario (Chile)

 

Chyba mało kto ma wątpliwości co do tego, że zestawienie BoliwiaPeru wydaje się najmniej atrakcyjnym spośród wszystkich par ćwierćfinałowych Copa America. Obie drużyny nie należą do potęg futbolu i sam fakt, że jedna z nich przejdzie do półfinału, wydaje się zaskoczeniem. Należy jednak pamiętać, że Peru cztery lata temu zdobyło brąz na Copa America, a Boliwia przed kilkoma dniami wyszła z dosyć silnej grupy. To przestroga przed lekceważeniem obu jedenastek.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Boliwia

Reprezentacja Boliwii w całej historii tylko raz wygrała Copa America, miało to jednak miejsce aż 52 lata temu. Od tamtej pory rozegranych zostało jeszcze 14 turniejów o mistrzostwo Ameryki Południowej, a Boliwijczykom jedynie dwa razy udało się wyjść z grupy (z czego za jednym razem wywalczyli srebro – miało to miejsce w 1997 r.). La Verde z takim bagażem historycznym powinni być więc niezmiernie zadowoleni z tego, że w bieżącym roku znalazło się dla nich miejsce w ćwierćfinale, zwłaszcza, iż grupowi rywale, na których trafili, nie należeli do najłatwiejszych.

Zespół prowadzony przez Mauricio Sorię w pierwszym meczu podczas Copa zremisował 0:0 z Meksykiem, by parę dni później zwyciężyć 3:2 z Ekwadorem (choć niewiele brakowało, by roztrwonił prowadzenie 3:0). W konsekwencji nawet upokarzająca porażka 0:5 z gospodarzami turnieju, reprezentacją Chile, nie miała większego znaczenia – cztery punkty dały Boliwii drugie miejsce w grupie. Jak dużo w tych wynikach przypadku? Wystarczy wspomnieć, że od marca 2013 r. do momentu startu Copa America 2015, Boliwijczycy odnieśli jedynie jedną wygraną, zanotowali sześć remisów i aż dziewięć porażek.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Peru

Reprezentanci Peru nie mają na co narzekać przed swoim ćwierćfinałowym starciem, teoretycznie znajdują się bowiem na dobrej drodze do drugiego z rzędu awansu do półfinału Copa. Po raz ostatni podobnego wyczynu Peruwiańczycy dokonali w latach 1979 – 1983. Los Incas w ćwierćfinałach znajdują się nieprzerwanie od 1999 r., a jednak nieco dalej udało im się przejść podczas całego tego okresu jedynie w 2011 r. W całej swojej historii mogą się pochwalić dwoma mistrzostwami Ameryki Południowej (lata 1939 i 1975).

Drużyna prowadzona przez Ricardo Garecę w pierwszym występie na chilijskich arenach przegrała niefortunnie 1:2 z Brazylią po golu utraconym w doliczonym czasie gry. Zrehabilitowała się jednak podczas wygranego 1:0 spotkania z Wenezuelą (bramka weterana boisk piłkarskich Claudio Pizarro), a także podczas zremisowanego bezbramkowo pojedynku z Kolumbią, wymienianą powszechnie w gronie faworytów turnieju. Cztery lata temu Los Cafeteros przegrali właśnie z Peru w ćwierćfinale 0:2 po dwóch golach, jakie padły w dogrywce. W tym roku oba zespoły wywalczyły po cztery punkty w grupie (Peru miało lepszy bilans bramkowy) i awansowały wraz z Brazylią do kolejnej fazy rozgrywek.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Podsumowanie

Obie reprezentacje remisują ze sobą nieprzerwanie od września 2011 r. W czterech kolejnych meczach rozegranych od tamtej pory padały kolejno wyniki: 2:2, 0:0, 1:1 i 1:1. W ćwierćfinale Copa America trzeba jednak będzie wyłonić zwycięzcę. Piłkarzom którego kraju uda się awansować do półfinału?

Boliwia

L, W, D, L, W

bramki 6-14, -8

Peru

D, W, L, D, L

bramki 3-4, -1

Comments are closed.