Analiza przedmeczowa Brazylia – Kolumbia ; Copa America 2015 Czwartek, 18 czerwca

OddsRing Analiza przedmeczowa Brazylia – Kolumbia ; Copa America 2015 

Czwartek, 18 czerwca, godz. 02:00, Estadio Monumental, Santiago de Chile (Chile)

 

Analiza przedmeczowa Brazylia - Kolumbia

 

Naszpikowana gwiazdami reprezentacja Kolumbii już po pierwszym meczu Copa America 2015 znalazła się w niesamowicie trudnej sytuacji. Po niespodziewanej porażce 0:1 z Wenezuelą musi szukać punktów w starciu z Brazylią, która wygrała ostatnich 11 meczów. W innym wypadku Los Cafeteros po dwóch kolejkach znacznie zmniejszą swoje szanse na awans do ćwierćfinału choćby z trzeciego miejsca w grupie, w której znajduje się jeszcze Peru.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Brazylia

Niewiele brakowało, a również Brazylijczycy w pierwszym meczu zaliczyliby wpadkę, jaką niewątpliwie byłby remis z Peru. Rywale Canarinhos pierwszego gola strzelili już w trzeciej minucie, a po wyrównaniu wynik 1:1 utrzymywał się aż do 92 minuty tego starcia. Dopiero bramka zdobyta w doliczonym czasie gry przez Douglasa Costę (asysta Neymara) uratowała trzy punkty dla podopiecznych Dungi, którzy tym samym objęli prowadzenie w Grupie C.

Brazylia pod wodzą swojego obecnego trenera rozegrała jak dotąd 11 spotkań i wszystkie wygrała. Nie grała przy tym z byle kim, bowiem zmierzyła się m.in. z Argentyną, Francją, Meksykiem, czy właśnie Kolumbią. Nie licząc niedzielnego starcia z Peru na otwarcie Copa America, były to jednak jedynie mecze towarzyskie. Dopiero chilijski turniej pokaże, na ile odmienieni po ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata Canarinhos są lepsi, niż za czasów Luiza Felipe Scolariego. Zweryfikować to może już najbliższy pojedynek z Kolumbią.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Kolumbia

Notowany na czwartym miejscu w rankingu FIFA zespół Jose Nestora Pekermana po porażce 0:1 z Wenezuelą znalazł się w sporych tarapatach. Zaskoczył nie tylko wynik pierwszego starcia Los Cafeteros na Copa America 2015, lecz także styl zaprezentowany przez kolumbijski zespół. Drużyna z Falcao i Carlosem Baccą w składzie wyglądała fatalnie na boisku, brakowało jej zgrania, nie potrafiła tworzyć groźnych akcji. Jeśli Pekerman po meczu z Wenezuelą nie wstrząśnie tym zespołem, to Kolumbijczycy nie będą mieli czego szukać na chilijskich boiskach.

Los Cafeteros w pojedynku z niepokonaną od 11 meczów Brazylią muszą liczyć co najmniej na remis, a najlepiej na zwycięstwo. W innym wypadku po dwóch kolejkach pozostaną z zerowym dorobkiem i w wypadku wygranej Wenezueli nad Peru lub remisu tych drużyn, będą mogli liczyć co najwyżej na trzecie miejsce w grupie. Do ćwierćfinału awansują jednak tylko najlepsze dwa spośród trzech zespołów, które zajmą trzecie miejsca w swoich grupach. W dodatku po pierwszej kolejce zarówno w Grupie A, jak i w Grupie B, drużyny z trzecich miejsc mają już jakieś punkty na koncie. Czyżby Kolumbia miała pożegnać się z turniejem już po trzech meczach?

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Podsumowanie

Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Brazylia pokonała w ćwierćfinale Kolumbię 2:1. Już dwa miesiące po Mundialu obie ekipy zmierzyły się ze sobą ponownie na neutralnym terenie (amerykańskie Miami), a górą po raz kolejny byli Canarinhos, którzy tym razem zwyciężyli 1:0. Czy podczas Copa America Brazylia zwycięży po raz trzeci, czy może Kolumbii uda się jako pierwszej zadać cios zespołowi niepokonanemu pod wodzą Dungi?

Brazylia

W, W, W, W, W

bramki 9-2, +7

Kolumbia

L, W, W, W, W

bramki 11-2, +9

Comments are closed.