Analiza przedmeczowa Brazylia – Paragwaj ; Sobota, 27 czerwca, godz. 23:30 – Copa America 2015

Brazil vs Paraguay

 

 

Analiza przedmeczowa Brazylia – Paragwaj ;  Copa America 2015

 

Sobota, 27 czerwca, godz. 23:30, Estadio Municipal Alcaldesa Ester Roa Rebolledo, Concepción (Chile)

 

 

 

Tegoroczny turniej Copa America pokazał, że Brazylię pod wodzą Dungi można pokonać tak samo, jak Brazylię pod wodzą Luiza Felipe Scolariego. Paragwajczycy, broniący podczas chilijskiej imprezy srebrnego medalu wywalczonego przed czterema laty, nie mogą być jednak zadowoleni z tego, jak wygląda ich drabinka w fazie finałowej. Na ostatnim turnieju pokonali Brazylię w ćwierćfinale po rzutach karnych (0:0 po dogrywce), ale powtórki tamtego wyczynu raczej nikt się nie spodziewa.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Brazylia

Brazylijczycy od zakończenia ubiegłorocznego Mundialu kompromitującymi porażkami z Niemcami i Holandią, pod wodzą nowego szkoleniowca przeżywają renesans. W pierwszych 11 spotkaniach z Dungą na ławce trenerskiej odnotowali komplet zwycięstw. Dopiero podczas Copa America trafili na lepiej dysponowanego rywala – przegrali 0:1 z Kolumbią. Canarinhos w grupie wygrali jeszcze 2:1 z Peru i również 2:1 z Wenezuelą, co wystarczyło do zajęcia pierwszego miejsca w Grupie C.

Kanarki tradycyjnie kończą Copa America jako mistrzowie kontynentu, albo w ogóle nie wchodzą do fazy medalowej. Na ostatnich sześciu turniejach wywalczyli cztery złote medale i ani jednego o innym kolorze. Teraz, po niepowodzeniach sprzed czterech lat, liczą na powrót na sam szczyt. Będzie to jednak szczególnie trudne, biorąc pod uwagę, iż do końca turnieju będą musieli radzić sobie bez swojej największej gwiazdy, Neymara, który został zawieszony przez federację CONMEBOL za niesportowe zachowanie w końcówce meczu z Kolumbią.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Paragwaj

Reprezentanci Paragwaju, którzy podczas fazy finałowej Copa America 2011 wyeliminowali po rzutach karnych najpierw Brazylię, a potem Wenezuelę i dopiero w meczu o złoty medal musieli uznać wyższość Urugwaju, od dłuższego czasu nie zachwycają formą. Z ostatnich 22 spotkań wygrali zaledwie cztery. Trzeba jednak przyznać, że potrafią zmobilizować się na mecze z wymagającymi reprezentacjami. W ostatnich latach zremisowali m.in. z Niemcami i Francją. Również chilijskie Copa rozpoczęli od sensacyjnego remisu 2:2 z Argentyną, uratowanego zresztą w ostatniej minucie.

W pozostałych meczach grupowych drużyna prowadzona przez Ramona Diaza zwyciężyła 1:0 z Jamajką i zremisowała 1:1 z Urugwajem. Dzięki temu w końcowej tabeli Grupy B znalazła się na drugim miejscu, między aktualnymi wicemistrzami świata, a mistrzami Ameryki Południowej. Paragwajczycy jak dotąd najwięcej zawdzięczać mogą napastnikowi Palmeiras,Lucasowi Barriosowi, dla którego dwa gole zdobyte w rundzie grupowej były zarazem pierwszymi trafieniami dla reprezentacji od lata 2011 r., czyli od poprzedniej edycji Copa.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Podsumowanie

Choć to Brazylia jest murowanym faworytem sobotniego ćwierćfinału, najnowsza historia jej pojedynków z Paragwajem zdecydowanie za nią nie przemawia. Canarinhos z ostatnich ośmiu bezpośrednich starć wygrali jedynie dwa, w obu przypadkach podczas Mundialu. Paragwajczycy górą byli czterokrotnie, a remis padł dwa razy. Czy ekipa Diaza zdoła sprawić w ten weekend sensację na miarę tej sprzed czterech lat i ponownie wyeliminuje Brazylię?

Brazylia

W, L, W, W, W

bramki 7-3, +4

Paragwaj

D, W, D, D, L

bramki 6-6

Comments are closed.