Analiza przedmeczowa Meksyk – Ekwador ; Piątek, 19 czerwca, godz. 23:00 Copa America 2015

Meksyk - Ekwador

 

 

OddsRing: Analiza przedmeczowa Meksyk – Ekwador

Piątek, 19 czerwca, godz. 23:00, Estadio El Teniente, Rancagua (Chile)

 

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

 

Podczas dwóch pierwszych kolejek meczów na Copa America 2015 ani reprezentacja Meksyku, ani zespół Ekwadorunie odniosły ani jednego zwycięstwa. W tabeli Grupy A prowadzą Chile i Boliwia z identycznym dorobkiem czterech punktów i to one są najbliżej awansu do ćwierćfinału. Meksyk, który jak dotąd odnotował dwa remisy, teoretycznie wciąż może wygrać grupę, ale równie dobrze może po trzecim meczu wracać do domu. W najgorszej sytuacji znajduje się Ekwador (0 pkt), któremu nawet wygrana z Meksykiem może nie zagwarantować wyjścia z grupy.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Meksyk

El Tri należą do ścisłego grona faworytów chilijskiego turnieju, a jednak w swoich dwóch pierwszych występach mocno rozczarowali. Niespodzianką był przede wszystkim remis 0:0 z Boliwią, natomiast z końcowego rezultatu starcia z Chile (3:3) Meksykanie, prezentujący podczas Copa nietypowe ustawienie 3-5-2, powinni być mocno zadowoleni, bowiem to nie oni dominowali na boisku. Zespół Miguela Herrery wypuścił z rąk prowadzenie 1:2, jednak nie pozwolił sobie na porażkę 2:3, dzięki drugiej w meczu bramce autorstwa Matiasa Vuoso.

W starciu z gospodarzami Copa America reprezentacja Meksyku oddała jedynie trzy strzały w światło bramki i wszystkie trzy wpadły do siatki strzeżonej przez Claudio Bravo. Przy posiadaniu piłki El Tri byli jedynie przez 35 proc. czasu gry, oprócz tego faulowali prawie trzykrotnie częściej, niż ich rywale. W meczu z Ekwadorem Meksykanie nie mogą sobie już pozwolić na taką grę. W wypadku remisu zajmą trzecie miejsce w grupie i do końca będą drżeć o rezultaty innych drużyn (do ćwierćfinału wchodzą dwie spośród trzech najlepszych ekip z trzecich miejsc). Jeśli jednak wysoko wygrają, a Boliwia zremisuje z Chile, to drużyna Herrery zakończy grupową rywalizację na pierwszej pozycji.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Ekwador

Dla notowanej na 31. miejscu w rankingu FIFA reprezentacji Ekwadoru jedynym rezultatem do zaakceptowania w piątek jest wygrana nad Meksykiem. Tylko w takim wariancie Ekwadorczycy mogą przeskoczyć tę ekipę w tabeli, zająć trzecie miejsce i w napięciu czekać na wyniki rywalizacji w pozostałych grupach. Podopieczni boliwijskiego trenera Gustavo Quinterosa zdecydowanie nie są jednak faworytami swojego trzeciego starcia w tym turnieju. Wygląda na to, że porażka 2:3 z Boliwią (0:3 do przerwy) może kosztować ich miejsce w ćwierćfinale.

Za szansami Ekwadoru w starciu z Meksykiem nie przemawia też szerszy bilans ostatnich spotkań. Obie reprezentacje w ostatnich pięciu meczach odniosły tylko po jednym zwycięstwie, w dodatku z niezbyt wymagającymi rywalami (Meksyk wygrał z Gwatemalą, a Ekwador z Panamą). Tyle tylko, że Meksyk z ostatnich 15 meczów przegrał łącznie cztery, podczas gdy Ekwador siedem (w tym aż pięć z minionych dziewięciu).

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Podsumowanie

Obie reprezentacje grały ze sobą całkiem niedawno, 29 marca bieżącego roku. W owym meczu towarzyskim, rozegranym w Los Angeles w obecności aż 90 tys. kibiców, Meksyk zwyciężył 1:0 po bramce Javiera Hernandeza. Stawka w ich piątkowym starciu będzie jednak nieporównywalnie większa, niż podczas meczu w Kalifornii. Która z reprezentacji mocniej zmobilizuje się na ostatni występ w grupie?

Meksyk

D, D, L, D, W

bramki 7-6, +1

Ekwador

L, L, W, D, L

bramki 8-8

Comments are closed.