Analiza przedmeczowa: USA vs Kolumbia – Mistrzostw Świata Kobiet w Piłce Nożnej

Mistrzostw Świata Kobiet w Piłce Nożnej

OddsRing: Analiza przedmeczowa: USA vs Kolumbia – Mistrzostw Świata Kobiet w Piłce Nożnej

 

 

 

 

 

Wtorek, 23 czerwca, godz. 02:00, Commonwealth Stadium, Edmonton (Kanada)

Amerykanki, które na wszystkich sześciu dotychczasowych turniejach Mistrzostw Świata Kobiet plasowały się na podium, mogą odetchnąć z ulgą po fazie grupowej tegorocznej edycji imprezy. Po tym, jak rywalizowały w „grupie śmierci” z Australijkami, Szwedkami i Nigeryjkami, w 1/8 finału zmierzą się z niżej notowanymi rywalkami – Kolumbijkami. Tym udało się wyjść ze swojej grupy, mimo iż zajęły w niej dopiero trzecie miejsce.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

USA

Reprezentacja USA, która przed czterema laty w dramatycznych okolicznościach przegrała finał Mistrzostw Świata zJaponią po rzutach karnych (po dogrywce było 2:2), a na wcześniejszych dwóch turniejach zdobywała brąz, w tym roku celuje w pierwsze złoto od 1999 r., kiedy to triumfowała na własnych boiskach. Dobre występy Amerykanek w pierwszych trzech meczach MŚ 2015 wskazują, że jest to możliwe. Reprezentantki szczególnie zadowolone mogą być z tego, że udało im się zająć pierwsze miejsce w grupie, dzięki czemu uniknęły starcia z Brazylijkami w 1/8 finału.

W fazie grupowej Amerykanki wygrały 3:1 z Australijkami, zremisowały bezbramkowo ze Szwedkami, a na koniec wygrały 1:0 z Nigeryjkami. Poza tymi ostatnimi, wszystkie piłkarki awansowały do 1/8 finału. Pierwsze skrzypce w amerykańskiej reprezentacji kierowanej przez Jillian Ellis jak dotąd odgrywała Megan Rapinoe, na co dzień występująca w barwachSeattle Reign. Miała ona udział przy trzech z czterech bramek zdobytych przez USA (dwa gole i jedna asysta).

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Kolumbia

Sklasyfikowane na 28. pozycji w kobiecym rankingu FIFA Kolumbijki jak dotąd nigdy nie zdobyły jakiegokolwiek medalu na Mistrzostwach Świata, praktycznie nic nie przemawia też za tym, aby miało się to zmienić w bieżącym roku. Drużyna prowadzona przez Fabiana Tabordę ustępuje pod względem umiejętności Amerykankom i z pewnością nie może być zadowolona z tego, że trafiła właśnie na nie w 1/8 finału. Być może jednak brak presji na zwycięstwo doda Kolumbijkom komfortu gry i zaskoczą one w starciu z USA.

Kolumbijki podczas fazy grupowej zremisowały z Meksykankami 1:1, wygrały 2:0 z Francuzkami (jedna z największych niespodzianek turnieju), a na koniec przegrały 1:2 z Angielkami. Co ciekawe, bardzo upodobały sobie strzelanie bramek w ostatnich momentach spotkań – zdarzyło im się to we wszystkich trzech meczach (gole w 82, 93 i 94 minucie). Cztery wywalczone punkty dały Kolumbijkom dopiero trzecie miejsce w Grupie F, które nie oznaczało bezpośredniego awansu. Jednak w dodatkowej tabeli, uwzględniającej wszystkie sześć zespołów z trzecich miejsc w poszczególnych grupach, uplasowały się na pierwszej pozycji, dzięki czemu weszły do 1/8 finału.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Podsumowanie

Obie drużyny po raz ostatni zagrały ze sobą podczas Igrzysk Olimpijskich 2012. Wówczas Amerykanki zwyciężyły 3:0, ale tamto starcie zostało zapamiętane z zupełnie innego powodu – otóż jedna z Kolumbijek uderzyła brutalnie AmerykankęAbby Wambach prosto w oko. Nie dostała za to choćby kartki, ale po meczu nałożono na nią dyskwalifikację na dwa spotkania. W najbliższy wtorek ponownie można się więc spodziewać olbrzymich emocji. Kto będzie górą i awansuje do ćwierćfinału, gdzie trafi na reprezentację Chin?

USA

W, D, W, D, W

bramki 9-2, +7

Kolumbia

L, W, D, W, W

bramki 8-5, +3

Comments are closed.