Być jak Manuel Arboleda czyli paluszek Gonzalo „Dedo” Jary w spodenkach Edinsona Cavanii

Chile pokonało Urugwaj w ćwierćfinale Copa America 1:0 i ma szanse na pierwszy w historii triumf w turnieju. Mało tego, po raz pierwszy od 1999 roku gospodarze zagrają w półfinale wielkiej imprezy. Nie o tym jednak mówi cały piłkarski świat po tym emocjonującym spotkaniu. Nawet nie to, że przegrani kończyli mecz w dziewięciu. Tematem numer jeden jest skandaliczne zachowanie reprezentanta Chile Gonzalo Jary, który, zanim dostał w twarz od Edinsona Cavaniego, postanowił zbadać prostatę napastnika Paris Saint-Germain. Za odwet Urugwajczyk wyleciał z boiska.

 

 
Zawodnik gospodarzy turnieju postanowił tej nocy zabawić się w nurka. W 63. minucie spotkania przy stanie 0:0 Gonzalo Jara podszedł do Cavaniego, wymienił z napastnikiem Paris Saint-Germain kilka „uprzejmości”, po czym, ze znanego tylko sobie powodu, zanurkował palcem między pośladki rywala. Sekundę później wzburzony zawodnik lekko spoliczkował Jarę, który niczym wprawiony płetwonurek upadł na murawę. Sędzia nie wahał się ani chwili i pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę piłkarzowi PSG.

 

 

Co ciekawe, występ w Cavaniego w tym meczu stał pod znakiem zapytania, bo w poniedziałek ojciec zawodnika spowodował wypadek drogowy pod wpływem alkoholu, w wyniku którego zginął motocyklista. Tym bardziej skandaliczne jest zachowanie Jary, który ewidentnie chciał sprowokować podenerwowanego przeciwnika.

zrodło:sport.pl

Comments are closed.