Chicago Blackhawks – Dallas Stars : przedmeczowa analiza NHL, Środa, 23 marca, godz. 01:30

Chicago Blackhawks – Dallas Stars

 

Chicago Blackhawks – Dallas Stars

Środa, 23 marca, godz. 01:30, United Center, Chicago (USA)

kod bonusowy: NHL

Wszystko wskazuje na to, że walka o triumf w Central Division toczyć się będzie w tym sezonie do samego końca. Różnice punktowe pomiędzy Dallas Stars, Chicago Blackhawks i St. Louis Blues są na tyle niewielkie, że w ciągu ostatnich paru tygodni fazy zasadniczej wiele się jeszcze może pozmieniać. W nocy z wtorku na środę Jastrzębie spróbują przybliżyć się punktowo do Gwiazd, z którymi w tym sezonie wyraźnie sobie nie radzą.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Chicago Blackhawks

Obrońcy Pucharu Stanleya na ten moment zajmują trzecie miejsce w Central Division, co jest efektem mocno przeciętnych wyników osiąganych na przestrzeni ostatnich 10 spotkań. Bilans Jastrzębi w tym okresie to cztery zwycięstwa, pięć porażek oraz jedna przegrana po rzutach karnych. Choć Chicago ciągle liczy się w walce o zwycięstwo w dywizji, to jednak od niedawna musi także oglądać się za swoje plecy. Hokeiści Joela Quenneville’a tracą tyle samo punktów do pierwszych Stars, ile mają oczek przewagi nad czwartymi Nashville Predators.

Nikt w Chicago nie wyobraża chyba sobie scenariusza, w którym obecni mistrzowie NHL wejdą do fazy playoff dopiero na zasadzie „dzikiej karty”. Jeżeli jednak Jastrzębie dadzą się prześcignąć Drapieżcom, to nie będzie można wykluczyć tego, iż w fazie posezonowej przyjdzie im rywalizować nie w drabince Central Division, lecz Pacific Division. Gracze Chicago raczej chcieliby uniknąć pojedynków z Anaheim Ducks czy Los Angeles Kings, dlatego należy spodziewać się, że dadzą z siebie wszystko w nocy z wtorku na środę (i nie tylko).

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Dallas Stars

Cały obóz Dallas w ostatnich dniach żyje tylko jedną wiadomością. Gwiazdor drużyny, Tyler Seguin, doznał kontuzji ścięgna Achillesa i według najnowszych prognoz, będzie musiał pauzować przez trzy-cztery tygodnie. To oznacza, że zabraknie go w składzie Stars nie tylko w gorącym okresie walki o zwycięstwo w dywizji, ale zapewne również na początku pierwszej rundy fazy playoff. Seguin to w tym sezonie czwarty najlepiej punktujący zawodnik w całej NHL (73 punkty w 72 meczach) – więcej oczek zdobyli jedynie Patrick Kane, Sidney Crosby oraz inny gracz Dallas, Jamie Benn.

Stars rozpoczęli bieżący tydzień na pierwszym miejscu w Central Division, z przewagą dwóch punktów nad Blues i pięciu nad Blackhawks. Podopieczni Lindy’ego Ruffa w ostatnim czasie pokonali 3:0 New York Islanders oraz 4:3 ubiegłorocznych finalistów Pucharu Stanleya, Tampa Bay Lightning. Ogółem jednak z ostatnich 10 pojedynków Dallas wygrało jedynie połowę. Ponadto Stars grają w kratkę na wyjazdach – ich dotychczasowy bilans to 19 zwycięstw i 17 porażek (w tym siedem po dogrywce lub rzutach karnych).

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Podsumowanie

Z dotychczasowych czterech meczów pomiędzy Blackhawks i Stars w tym sezonie, obrońcy Pucharu Stanleya zwyciężyli zaledwie jedno. Hokeiści z Dallas triumfowali natomiast trzykrotnie i mogą się przy okazji pochwalić lepszym bilansem bramkowym (14-9). Jednak czy bez Tylera Seguina Gwiazdom uda się po raz czwarty pokonać ekipę z Wietrznego Miasta?

Comments are closed.