Ciężki nokaut Artura Szpilki. Deontay Wilder obronił pas WBC

Ciężki nokaut Artura Szpilki. Deontaya Wilder obronił pas WBC

75-77, 74-78, 74-78 – tak wyglądała punktacja według sędziów. Artur Szpilka przegrał z Deontayem Wilderem w walce o mistrzostwo świata WBC w wadze ciężkiej po nokaucie w dziewiątej rundzie. Sędzia Guido Cavalleri dał Polakowi trzy wygrane rundy z ośmiu punktowanych. Pasquale Procopio uznał, że Szpilka wygrał jedynie dwie pierwsze rundy. Zdaniem Waleski Roldana Polak wygrał dwie rundy

Pomimo ambitnej postawy od pierwszego gongu Szpilka nie zdołał – jako pierwszy Polak w historii (wcześniej ta sztuka nie udała się m.in. Andrzejowi Gołocie) – wywalczyć pasa czempiona królewskiej kategorii.

Ciężki nokaut Artura Szpilki Deontaya Wilder obronił pas WBC

FRANK FRANKLIN II/AP

W dziewiątym starciu Wilder minimalnie wyprzedził pretendenta, trafił potężnym krótkim prawym sierpowym w szczękę, a Szpilka upadł na ring niczym rażony prądem i długo leżał bez ruchu. To był ciężki nokaut.

 

Ciężki nokaut Artura Szpilki - Deontaya Wilder obronił pas WBC

Polak stracił przytomność, a lekarze przez ok. 10 minut próbowali go cucić. Gdy już odzyskał świadomość nawet nie wstał, a ratownicy na noszach znieśli go do szatni. Chwilę potem karetką pogotowia został odwieziony do szpitala.

 

 

Comments are closed.