Copa America: Brazylia – Peru – TYP 1 – Niedziela, 14 czerwca, godz. 23:30

Copa America 2015

 

 

OddsRing analiza – Copa America: Brazylia – Peru Niedziela, 14 czerwca, godz. 23:30

Estadio Municipal Germán Becker, Temuco (Peru)

 

 

 

Reprezentacja Brazylii w dziesięciu meczach, odkąd jej trenerem został Dunga, odniosła komplet imponujących zwycięstw. Canarinhos są głównymi faworytami do triumfu w Copa America, mimo że przed czterema laty nie udało im się wejść do strefy medalowej. Dla piłkarzy Peru jakikolwiek punkt urwany Brazylii w meczu otwierającym rywalizację w Grupie C będzie niczym manna z nieba.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Brazylia

10 wygranych w ostatnich 10 meczach Brazylijczyków to imponujący wynik, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, iż po drodze grali oni m.in. z Argentyną, Kolumbią, Francją czy Meksykiem. W ostatnim sprawdzianie przed startem Copa America podopieczni Dungi wygrali co prawda tylko 1:0 z Hondurasem, jednak spotkanie to służyło jedynie do przetestowania wariantów gry szykowanych na kluczowy turniej tegorocznego lata. Brazylijczycy w ostatnich dniach towarzysko zmierzyli się także z Meksykiem, pokonując go 2:0.

Canarinhos wiążą duże nadzieje z Copa America 2015. Turniej ten ma być dla nich rehabilitacją za ostatnie dwa mecze ubiegłorocznych Mistrzostw Świata, kiedy przegrali 1:7 z Niemcami w półfinale, a następnie 0:3 z Holandią w meczu o brąz. Od tamtej pory skład zespołu uległ znacznemu przewietrzeniu i odmłodzeniu, co natychmiast zaprocentowało, choć na razie tylko w meczach towarzyskich. Rozpoczynający się turniej będzie pierwszym poważnym sprawdzianem i pokaże, jak silna jest nowa, odmieniona reprezentacja Brazylii.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Peru

Przed czterema laty Peru sprawiło ogromną niespodziankę, zajmując na Copa America trzecie miejsce. Był to pierwszy medal tej reprezentacji na mistrzostwach kontynentu od 1983 r. Powtórka sukcesu z 2011 r. nie będzie jednak łatwa. Do Grupy C razem z Brazylią i Peru trafiły bowiem Wenezuela (czwarte miejsce na ostatnim turnieju) i czwarta w rankingu FIFA Kolumbia. Co najmniej jeden z tych zespołów, a być może dwa, będzie musiał pożegnać się z turniejem już po fazie grupowej.

Tym, czego najbardziej brakuje w reprezentacji prowadzonej przez Ricardo Garecę, jest stabilizacja formy. Dość powiedzieć, że Peru po brązie na ostatnim turnieju Copa America, nie zakwalifikowało się do Mistrzostw Świata 2014. Zespół posiada w swoim składzie kilku doświadczonych zawodników, takich jak Claudio Pizarro, Paulo Guerrero (król strzelców Copa 2011), czy Juan Manuel Vargas, jednak może się to okazać za mało na silnych grupowych rywali. W ostatnim spotkaniu kontrolnym z Meksykiem Peru zremisowało 1:1, a we wcześniejszych sześciu meczach reprezentacja tego kraju konsekwentnie na zmianę wygrywała i przegrywała.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Podsumowanie

Każdy inny wynik od wygranej Canarinhos będzie olbrzymią sensacją i sprawi, że rywalizacja o wyjście z Grupy C stanie się niewiarygodnie zacięta. Co ciekawe, obie reprezentacje, w związku z rolą gospodarza, jaka przypadła Brazylii na Mundialu 2014, nie grały ze sobą od bardzo dawna – po raz ostatni zmierzyły się w 2009 r. Wówczas Brazylia zwyciężyła 3:0. Czy podopieczni Dungi unikną wpadki na starcie Copa America 2015?

Brazylia

W, W, W, W, W

bramki 9-2, +7

Peru

D, L, W, L, W

bramki 5-5

Comments are closed.