Dziewietnaście lat czekamy na Ligę Mistrzów…

lata bez ligi mistrzow

 

 

Już dziewietnaście lat, zamiast trzymać kciuki właśnie za Wisłę, Legię lub Lecha, w jesienne wieczory polscy fani emocjonują się pojedynkami drużyn spoza naszego kraju.Podobnie, jak polscy fani czuć mogą się kibice z Finlandii i Słowenii, którzy też dość długo czekają na udział swojej drużyny w Lidze Mistrzów. Od występu HJK Helsinki i Mariboru Branik minęło odpowiednio 16 i 15 lat.

 

Legia Warszawa to jedyny obok Widzewa polski klub, który dostąpił zaszczytu gry w Champions League. Od tego czasu minęło już jednak 20 lat. Rok po świetnym występie piłkarzy Pawła Janasa (dotarli do 1/8 finału) wyczyn powtórzył Widzew w sezonie 1996/1997, prowadzony przez Franciszka Smudę. Od tamtej pory Liga Mistrzów była dla naszych drużyn niespełnionym marzeniem.

 

Lista państw, które jeszcze nigdy nie miały swojego przedstawiciela w tych rozgrywkach kurczy się z każdym rokiem. Patrząc na reprezentacyjne sukcesy Bośni i Hercegowiny, błyskawiczny postęp Czarnogóry oraz determinację azerskich klubów, można się spodziewać, że w ciągu najbliższych lat Liga Mistrzów w swoich progach ugości kolejnych debiutantów.

 

Polska czeka na Ligę Mistrzów najdłużej w Europie. I chyba jeszcze musi poczekać

lata bez ligi mistrzow

 

Comments are closed.