Górnik Łęczna – Podbeskidzie Bielsko-Biała ; Wtorek, 10 maja, godz. 20:30

Górnik Łęczna – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Górnik Łęczna – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wtorek, 10 maja, godz. 20:30, Stadion Górnika, Łęczna

Najbliższy wtorek przyniesie ostatnią już chyba szansę dla Górnika Łęczna i Podbeskidzia Bielsko-Biała na utrzymanie się w Ekstraklasie. Zespoły zajmujące aktualnie dwa ostatnie miejsca w ligowej tabeli zmierzą się ze sobą w bezpośrednim „meczu o wszystko”. Pozytywny wynik jest w stanie pozwolić jednej ze stron na przeskoczenie Górnika Zabrze i/lub Termaliki Bruk-Bet Nieciecza i wydostanie się – na kolejkę przed końcem sezonu – ze strefy spadkowej.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy : LIGAPOLSKA

Górnik Łęczna

Od kilkunastu dni szatnią Górnika zarządza Andrzej Rybarski, który w nietypowych okolicznościach zmienił na stanowisku szkoleniowca Jurija Szatałowa. Ukrainiec zrezygnował z dalszego prowadzenia klubu z Lubelszczyzny po tym, jak został zawieszony przez Komisję Ligi Ekstraklasy na dwa mecze w konsekwencji tego, że sędzia wyrzucił go z ławki podczas spotkania z Wisłą Kraków z 20 kwietnia. Zmiana trenera pozytywnie wpłynęła na piłkarzy Łęcznej. Trzy ostatnie pojedynki pod wodzą Szatałowa kończyły się porażkami, tymczasem Rybarski tchnął w zespół nowego ducha, pozwalającego wierzyć w utrzymanie się w lidze.

Nowy trener Łęcznej – poprzednio asystent Ukraińca – w pierwszym meczu, w którym samodzielnie kierował graczami Górnika, poprowadził swój zespół do wyjazdowego remisu 1:1 z Koroną Kielce. Tydzień później było jeszcze lepiej: Łęczna zwyciężyła 2:0 w Niecieczy z Termaliką, co pozwoliło na przeskoczenie w tabeli Ekstraklasy Podbeskidzia. W ostatni weekend Duma Lubelszczyzny grała kolejny arcyważny pojedynek, tym razem z Górnikiem Zabrze, do którego traciła jeden punkt. W Łęcznej padł jednak tylko bezbramkowy remis, co oznacza, że wciąż trudno przewidzieć, jak ułoży się dół ligowej tabeli na koniec sezonu 2015/2016.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy : LIGAPOLSKA

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Wszyscy doskonale pamiętamy o kontrowersjach po 30 kolejce związanych z obsadą miejsc 7-9 między Lechią Gdańsk,Ruchem Chorzów i Podbeskidziem, które wywalczyły dokładnie po 38 punktów w sezonie zasadniczym. Niewiele wtedy brakowało, a Podbeskidzie znalazłoby się w grupie mistrzowskiej, a teraz okazuje się, że zespół ze Śląska może zapłacić znacznie wyższą cenę za brak awansu, niż się początkowo wydawało. Od momentu rozpoczęcia rywalizacji w grupie spadkowej, Podbeskidzie nie wygrało jeszcze ani jednego spotkania, a pierwsze punkty zainkasowało dopiero w miniony piątek, remisując 1:1 z Koroną Kielce dzięki bramce strzelonej w 94 minucie przez Pawła Baranowskiego.

Przed starciem ze Scyzorami, zespół z Bielska-Białej przegrał, kolejno, z Termaliką (0:1), Górnikiem Zabrze (0:1), Śląskiem Wrocław (1:2) i Jagiellonią Białystok (2:3). Tak fatalne wyniki sprawiły, że po 35 kolejkach Podbeskidzie zamyka tabelę Ekstraklasy i jest głównym kandydatem do gry w I Lidze w przyszłym sezonie. Klub prowadzony przez Roberta Podolińskiego na ten moment traci do obu Górników jeden punkt, a do Termaliki dwa oczka. Jednak w ostatniej kolejce sezonu zmierzy się z teoretycznie silniejszą Wisłą Kraków, która jest liderem tabeli grupy spadkowej. Oznacza to, że wtorkowe spotkanie z Górnikiem Łęczna jest naprawdę arcyważne.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy : LIGAPOLSKA

Podsumowanie

Choć to Podbeskidzie znajduje się aktualnie w gorszej sytuacji w tabeli, to jednak wyniki dwóch dotychczasowych meczów tego klubu z Górnikiem Łęczna w obecnym sezonie są powodem do optymizmu. We wrześniu w Łęcznej goście zwyciężyli 2:1, a na początku marca w Bielsku-Białej kibice cieszyli się z wygranej gospodarzy 2:0. Co ciekawe, w obu spotkaniach po jednej bramce dla Podbeskidzia strzelili Mateusz Szczepaniak oraz Adam Mójta. Czy we wtorek Podbeskidzie zwycięży po raz trzeci?

Górnik Łęczna

D, W, D, L, L

bramki 3-6, -3

Podbeskidzie Bielsko-Biała

D, L, L, L, L

bramki 4-8, -4

Comments are closed.