Holandia – Islandia – Euro2016 przedmeczowa analiza

UEFA Euro 2016 France

Holandia – Islandia

Czwartek, 3 września, godz. 20:45, Amsterdam ArenA, Amsterdam (Holandia)

Kod bonusowy: EURO2016

Islandia nigdy jeszcze nie brała udziału ani w Mistrzostwach Europy, ani Mistrzostwach Świata, a jednak w najnowszym rankingu FIFA zajmuje bardzo wysokie, 23. miejsce i wyprzedza m.in. Polskę. Jak to możliwe? To wynik świetnej gry podopiecznych Larsa Lagerbäcka w eliminacjach do EURO 2016. Islandia po sześciu meczach jest liderem swojej grupy i powoli zbliża się do sensacyjnego awansu.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Holandia

Można spodziewać się, że Holendrzy wybiegną w czwartek na boisko zmotywowani podwójnie. Na cztery mecze przed końcem eliminacji, zajmują w Grupie A dopiero trzecie miejsce, które gwarantuje jedynie udział w barażach. Z dorobkiem 10 punktów, tracą dwa oczka do Czechów i pięć do Islandczyków. Z obiema tymi reprezentacjami zdążyli już przegrać w eliminacjach. O ile porażka z Czechami mogła być zwykłym rozczarowaniem, tak już przegraną 0:2 w Reykjaviku rozpatrywać należy w kategorii kompromitacji.

W pozostałych czterech meczach Oranje potknęli się raz, remisując z Turcją, ale nawet wtedy jeden punkt wywalczyli dopiero za sprawą gola Klaasa Jana Huntelaara w 92 minucie. Trzecia drużyna ubiegłorocznego Mundialu jak dotąd była w stanie pokonać jedynie Łotwę (6:0 i 2:0) oraz Kazachstan (3:1). Co prawda w międzyczasie Holandia ograła towarzysko 2:0 Hiszpanię, ale niedługo potem uległa 3:4 Stanom Zjednoczonym. Nic więc dziwnego, że w reprezentacji Oranje doszło latem do zmiany trenera. W lipcu 2015 r. został nim Danny Blind, który w weekend zadebiutuje w nowej roli.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Islandia

Rewelacyjna dyspozycja Islandczyków to jedna z największych niespodzianek w eliminacjach do EURO 2016. Widać jak na dłoni, że system gry wdrażany od kilku lat przez słynnego szwedzkiego trenera Larsa Lagerbäcka zaczął przynosić pożądane efekty. Na sześć dotychczasowych spotkań w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy, Islandczycy stracili punkty w zaledwie jednym – ulegli w Plzenie Czechom 1:2, choć prowadzili z nimi od 9 do 45 minuty, a przegrali dopiero po samobójczym golu.

Przed meczem w Czechach, Islandia pokonała w eliminacjach 3:0 Turcję, 3:0 Łotwę oraz 2:0 Holandię (dwie bramkiGylfiego Thora Sigurdssona). W swoich ostatnich pięciu meczach (wliczając towarzyskie), Strákarnir Okkar nie doznali ani jednej porażki. Zremisowali w sparingu z Estonią, a z Kanadą zarówno zremisowali, jak i wygrali, natomiast już w kwalifikacjach do EURO rozprawili się 3:0 z Kazachstanem i rozpoczęli drugą rundę spotkań od zrewanżowania się Czechom – wygrali z nimi na własnym terenie 2:1.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Podsumowanie

Choć zdecydowanymi faworytami czwartkowego starcia na Amsterdam ArenA są Oranje, to nie można wykluczyć niespodzianki. Pięć z sześciu wygranych przez Islandczyków spotkań mówi samo za siebie – to nie był przypadek. Zwłaszcza, że po piłkarzach z zimnej wyspy spodziewać można się wyjątkowej determinacji – w przypadku wygranej, ich przewaga nad Oranje wzrośnie do 8 punktów, co prawie zapewni im awans na EURO. Czy Islandczyków stać na kolejne zwycięstwo nad trzecią ekipą globu?

Holandia

W, L, W, D, W

bramki 14-5, +9

Islandia

W, D, W, D, W

bramki 9-4, +5

Comments are closed.