Ile Media Markt zapłaci za wygraną Polaków z Portugalią na Euro 2016?

media markt euro 2016

 

Przypomnijmy: Media Markt złożył obietnicę każdemu, kto w dniach 2-5 czerwca w jednym z jej marketów zrobił zakupy za co najmniej 500 zł i zarejestrował paragon na jej stronie. Sieć obiecała, że jeśli biało-czerwoni dojdą na Euro 2016 do półfinału, odda im pieniądze za zakupiony sprzęt. Wygrana polskiej drużyny będzie zatem wielką radością i okazją do świętowania dla wszystkich kibiców, ale i dla kupujących w sklepach Media Markt. A takich osób jest całkiem sporo.

 

Wioletta Batóg, rzecznik prasowy Media Markt zapewnia, że firma od samego początku wierzyła w to, że polscy piłakrze awansują do tej fazy rozgrywek. – Gdybyśmy nie wierzyli, nie wychodzilibyśmy z taką akcję – przekonuje pani rzecznik i przypomina, że to nie pierwsza taka akcja,. Ile osób skusiło się tym razem na taką formę zakupów? – Niestety nie mogę ujawnić takich informacji. Ale zainteresowanie było bardzo duże – mówi Wioletta Batóg.

Jednak jeśli skromnie założylibyśmy, że do akcji zgłosiło się co najmniej 2 tys. osób , które zrobiły zakupy za kwotę minimalną 500 zł, wówczas firma będzie musiała zwrócić swoim klientom milion złotych

Jakkolwiek to zabrzmi, sieć może więc boleśnie odczuć wygraną polskiej reprezentacji. Nawet jeśli każdy z biorących udział w promocji klientów zostawił w kasie tylko kilkaset złotych, Media Markt będzie musiał oddać im z własnej kieszeni siedmiocyfrową kwotę. Firma nie chce na razie komentować możliwych skutków promocji dla swoich finansów i cały czas utrzymuje, że opłacało się ją zorganizować.

 

Promocja była strzałem w dziesiątkę. Zadziałała na klientów jak magnes, przyczyniając się do wzrostu sprzedaży. Nie mogę jednak ujawnić, o jakiego rzędu wzroście mówimy. Potwierdzę tylko, że był znaczący – komentuje Wioletta Batóg, rzecznik prasowy Media Saturn Holding Polska.

I dodaje, że nawet jeśli sieci przyjdzie zwrócić klientom pieniądze, to ten fakt tylko potwierdzi wiarygodność marki, a to zadziała jak kolejna promocja.

 

 

Comments are closed.