Kazachstan – Holandia : przedmeczowa analiza Euro 2016 ; Sobota, 10 października, godz. 18:00

UEFA Euro 2016 France

Kazachstan – Holandia

Sobota, 10 października, godz. 18:00, Astana Arena, Astana (Kazachstan)

kod bonusowy: EURO2016

Gdy piłkarze reprezentacji Holandii sięgali w minionym roku po brązowy medal Mistrzostw Świata, z pewnością żaden z nich nie spodziewał się, że w ciągu kilkunastu kolejnych miesięcy jego drużyna z piłkarskiego nieba trafi bezpośrednio do piekła. Postawę Oranje w eliminacjach do EURO 2016 określić można tylko mianem kompromitacji. Holendrzy na dwie kolejki przed końcem wciąż walczą o awans, ale potrzebują już nie tylko własnych zwycięstw, lecz również korzystnych wyników w pozostałych spotkaniach.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Kazachstan

Kazachowie to outsiderzy grupy A: nie wygrali ani jednego z ośmiu rozegranych jak dotąd spotkań. Ich cały dorobek to dwa bezbramkowe remisy, w tym jeden w ostatniej potyczce z Islandią. Jeśli taka reprezentacja będzie w stanie pokonać Holandię, nawet tak słabo dysponowaną, jak ostatnio, to niewątpliwie sprawi ogromną niespodziankę. Podopieczni Jurija Krasnożana przez poprzednie dwa lata potrafili bowiem wygrać jedynie z piłkarzami z Tadżykistanu i Kirgistanu.

Warto zauważyć, że Kazachowie w ostatnim czasie coraz częściej remisują, niż przegrywają. A gdy to robią, to niemal zawsze bezbramkowo. Właśnie takimi wynikami zakończyły się trzy z ich poprzednich pięciu spotkań: towarzyskie potyczki zRosją i Burkina Faso oraz wspomniany już mecz eliminacyjny z Islandią. W 2015 r. kadra Krasnożana zremisowała jeszcze sparing z Mołdawią (tym razem 1:1). Największym problemem sklasyfikowanej na 142. miejscu w rankingu FIFA reprezentacji jest nieskuteczność ofensywy. Kazachowie przez ostatnie blisko 600 minut zdołali strzelić tylko jednego gola.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Holandia

Sytuacja, w jakiej znajdują się zawodnicy Dirka Blinda jest nie do pozazdroszczenia. Nowy szkoleniowiec Oranje miał uporządkować narodową drużynę, a zamiast tego być może wbił gwóźdź do jej trumny w eliminacjach do EURO 2016. Pod jego wodzą Holendrzy przegrali ostatnie dwa spotkania kwalifikacyjne, prezentując się wręcz koszmarnie. Najpierw ulegli 0:1 Islandii i to w Amsterdamie, a następnie dostali baty od Turków (0:3). Oznacza to, że w całych eliminacjach doznali już czterech porażek, mniej jedynie od… Kazachstanu.

Na dwie kolejki przed końcem kwalifikacji Oranje zajmują czwarte miejsce w swojej grupie i wyzwaniem dla nich będzie nawet załapanie się do baraży. Do trzecich w tabeli Turków tracą dwa punkty, a turecka drużyna jest jedyną, na której przeskoczenie Holendrzy mają jeszcze matematyczne szanse. Oranje nie dogonią już Islandczyków i Czechów, którzy zapewnili sobie awans na przyszłoroczne mistrzostwa. Największym problemem Holendrów jest to, że mogą nie pojechać na EURO nawet, jeśli wygrają dwa ostatnie spotkania. Ich los nie jest już bowiem jedynie w ich rękach, ale również w rękach – a raczej nogach – piłkarzy z Turcji.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Podsumowanie

W pierwszym meczu pomiędzy obiema reprezentacjami, niemal dokładnie przed rokiem (różnica jednego dnia), Kazachowie przez długi okres przyprawiali Holendrów o ból głowy. Od 17 do 62 minuty prowadzili na Amsterdam Arena 1:0. Dopiero po ponad godzinie gry Pomarańczowi strzelili swojego pierwszego gola, a dwa kolejne dołożyli w ostatnich 10 minutach meczu, wygrywając ostatecznie 3:1. Czy zainkasują trzy punkty również w najbliższą sobotę?

Kazachstan

D, L, L, D, D

bramki 1-3, -2

Holandia

L, L, W, L, W

bramki 7-8, -1

Comments are closed.