Polska – Irlandia : przedmeczowa analiza Euro 2016 ; Niedziela, 11 października, godz. 20:45

UEFA Euro 2016 France

Polska – Irlandia

Niedziela, 11 października, godz. 20:45, Stadion Narodowy w Warszawie

kod bonusowy: EURO2016

Huśtawka emocji w meczu Polski ze Szkocją już za nami – teraz liczy się tylko wynik niedzielnego spotkania z Irlandią w Warszawie. Biało-Czerwoni do bezpośredniego awansu na Mistrzostwa Europy 2016 potrzebują remisu 0:0 lub 1:1 albo wygranej. Każdy inny końcowy rezultat sprawi, że to Irlandia świętować będzie awans, a Polsce przyjdzie jeszcze grać w barażach.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Polska

Piłkarze Adama Nawałki wiedzą, jak przyprawić swoich kibiców o zawał serca. W czwartek objęli prowadzenie ze Szkocją na Hampden Park już w trzeciej minucie, ale po godzinie gry to The Tartan Army prowadziła 2:1. Gdy już wydawało się niemal pewnym, że Biało-Czerwoni polegną w Glasgow i spadną na trzecie miejsce w grupie D (gdyż w międzyczasie Irlandia niespodziewanie prowadziła w końcówce meczu z Niemcami), Polacy wykrzesali z siebie resztki sił. NiezawodnyRobert Lewandowski dosłownie wepchnął piłkę do siatki rywali po desperackim rzucie wolnym w 94 minucie gry.

Dla polskiej kadry cudem wyrwany remis 2:2 ze Szkocją uratował drugą pozycję w grupie. Przed ostatnią turą spotkań zarówno Biało-Czerwoni, jak i Irlandczycy mają po 18 punktów i tracą jedno oczko do pierwszych Niemców. Bezpośrednio na EURO 2016 awansują jednak tylko zwycięzca i drugi zespół w finalnej tabeli grupy. Oznacza to, że na Stadionie Narodowym w Warszawie czekają nas przeogromne emocje. Polacy w eliminacjach strzelili już 31 bramek, ale wciąż nie są pewni awansu. Czy postawią kropkę nad „i” w niedzielę?

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Irlandia

Irlandczycy dokonali w czwartek sztuki, która w eliminacjach do francuskich ME udała się wcześniej tylko Polakom: pokonali mistrzów świata, czyli reprezentację Niemiec. Na Aviva Stadium w Dublinie końcowy wynik brzmiał 1:0, po golu Shane’a Longa w 70 minucie. Irlandczycy znaleźliby się w dość komfortowej sytuacji, gdyby nie to, co wydarzyło się równolegle w Glasgow. Gdyby Szkoci wywalczyli trzy punkty w starciu z Polską, Irlandczykom w niedzielę w Warszawie wystarczyłby jakikolwiek remis. Robert Lewandowski zawiesił im jednak poprzeczkę wyżej.

Kadra prowadzona przez Martina O’Neilla z ostatnich 12 spotkań przegrała tylko jedno (ze Szkocją). W 2015 r. nie uległa jeszcze nikomu, za to potrafiła m.in. zremisować z Anglią. Minione trzy występy The Boys in Green kończyły się ich zwycięstwami (4:0 z Gibraltarem, 1:0 z Gruzją i 1:0 z Niemcami). Jakby tego było mało, Irlandczycy dali sobie wbić tylko jednego gola przez ponad 500 ostatnich minut, jakie spędzili na murawie. Polscy kibice pragną z całego serca, aby ta passa nie trwała zbyt wiele dłużej.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Podsumowanie

Gdy Biało-Czerwoni w marcu bieżącego roku grali w Dublinie z Irlandczykami, schodzili z murawy smutni po straceniu gola w doliczonym przez sędziego czasie, doprowadzającego do remisu 1:1. Gdyby taki wynik widniał w niedzielę po końcowym gwizdku na telebimach ulokowanych na Stadionie Narodowym w Warszawie, piłkarze Nawałki będą w euforii. Czy uda im się awansować na EURO 2016 bez konieczności gry w barażach?

Polska

D, W, L, D, W

bramki 7-6, +1

Irlandia

W, W, W, D, D

bramki 7-1, +6

Comments are closed.