Polska – Litwa ; Poniedziałek, 6 czerwca, godz. 18:00, mecz towarzyski

Polska - Litwa

Polska – Litwa

Kolejny mecz biało-czerwonych i kolejna szansa na wygraną, albo bonus 100%!

Zobacz Warunki promocji

Poniedziałek, 6 czerwca, godz. 18:00, Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków

Wielkie apetyty kibiców reprezentacji Polski przed EURO 2016 zostały w środę nieco ostudzone. Kadra Adama Nawałkirozegrała z Holandią chyba najgorszy mecz od co najmniej kilkunastu miesięcy, co zaowocowało porażką 1:2. Teoretycznie to jednak lepiej, że balonik pękł jeszcze przed Mistrzostwami Europy, a nie już w ich trakcie. Polacy mają teraz kilka dni na poprawienie gry, a ich rywalem w ostatnim sprawdzianie przed startem francuskiego turnieju będzie mocno przeciętna na papierze kadra Litwy.

Oddsring PL

Polska

W starciu z Holandią – trzecią drużyną ostatniego Mundialu, której jednak zabraknie na EURO 2016 z powodu nieuzyskania kwalifikacji – Polacy momentami grali dobrze, a jednak trudno było oprzeć się wrażeniu, że brakowało im trochę na boisku wspólnego języka gry. O porażce 1:2 zadecydowały głównie błędy w defensywie, które pozwoliłyVincentowi Janssenowi i Georginio Wijnaldumowi umieścić piłkę w siatce. Autorem trafienia dla Polaków był Artur Jędrzejczyk (asysta Arkadiusza Milika), który zebrał niezłe noty za występ na lewej stronie obrony. Zabrakło iskry w ataku, tym bardziej po 67 minucie, gdy murawę opuścił Robert Lewandowski.

Biało-Czerwoni do starcia z Litwą przystąpią, mogąc pochwalić się 16 wynikami innymi niż porażka w ostatnich 18 meczach. Sposób na Polaków udało się odnaleźć od marca 2014 r. tylko Holendrom i Niemcom, którzy wczesną jesienią 2015 r. pokonali u siebie zespół Nawałki 3:1. Od tamtej pory nasze Orły zremisowały ze Szkocją 2:2 i oprócz tego do minionego tygodnia notowały same zwycięstwa. Były to wygrane 8:1 nad Gibraltarem, 2:1 z Irlandią, 4:2 z Islandią, 3:1 z Czechami, 1:0 z Serbią oraz 5:0 z Finlandią. Nie powinno zatem dziwić, że wielu znawców futbolu upatruje w Polakach potencjalnego „czarnego konia” EURO 2016.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: MistrzTyperow

Litwa

Kadra Litwy nigdy jeszcze nie brała udziału ani w Mistrzostwach Świata, ani w Mistrzostwach Europy i zabraknie jej także na EURO 2016. Podczas kwalifikacji do tegorocznego turnieju zajęła w grupie E przedostatnie miejsce. O walce z niepokonaną w grupie Anglią, czy choćby Szwajcarią nie mogło być mowy; w dodatku okazało się, że nawet SłoweniaEstonia były od Litwy lepsze. Z 10 spotkań kwalifikacyjnych, Litwini wygrali tylko trzy: dwa z absolutnym outsiderem światowego futbolu, San Marino, i jedno z Estonią. Nic więc dziwnego, że w styczniu doszło na Litwie do zmiany trenera. Nowym selekcjonerem zespołu został Edgaras Jankauskas.

Zmiana szkoleniowca póki co nie przynosi jednak żadnych rezultatów. Jankauskas jak dotąd poprowadził Litwę do trzech porażek i jednej wygranej. Lepsze od naszych sąsiadów okazały się w marcu kadry Rumunii (0:1) i Rosji (0:3), a w majuŁotwy (1:2). Ten ostatni mecz rozegrany został w ramach Baltic Cup, podczas którego Litwa odniosła także zwycięstwo 2:0 nad Estonią po tym, jak piłkę w siatce umieścili Nerijus Valskis (pierwszy gol w karierze w reprezentacji) i Fedor Černych.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: MistrzTyperow

Podsumowanie

Polska po raz ostatni grała z Litwą w czerwcu 2014 r. w Gdańsku. Wspomniany mecz zakończył się wygraną Biało-Czerwonych 2:1 po trafieniach Milika i Lewandowskiego (z rzutu karnego). Warto jednak zauważyć, że we wcześniejszych trzech występach przeciwko drużynie sklasyfikowanej obecnie na 127. miejscu w rankingu FIFA, Polacy nie potrafili odnieść zwycięstwa. W 2006 i 2011 r. przegrali z Litwinami (0:1 i 0:2), a w 2009 r. zremisowali 1:1. A jak wypadną w swoim ostatnim sprawdzianie przed inauguracją EURO 2016?

Polska

L, W, W, W, W

bramki 13-5, +8

Litwa

L, W, L, L, L

bramki 3-9, -6

Comments are closed.