Polska – Serbia : przedmeczowa analiza Towarzyski, Środa, 23 marca, godz. 20:45, Inea Stadion, Poznań

Polska – Serbia

Polska – Serbia : przedmeczowa analiza Towarzyski,

Środa, 23 marca, godz. 20:45, Inea Stadion, Poznań

kod bonusowy : EURO2016

 

 

Do rozpoczęcia EURO 2016 zostały już tylko niecałe trzy miesiące i dwa zgrupowania. Trener Adam Nawałka po środowym pojedynku z Serbią i sobotnim spotkaniu z Finlandią powinien już wiedzieć, kto zasługuje na powołanie do kadry na Mistrzostwa Europy, a kto nie. Trzon reprezentacji wprawdzie nie ulegnie już zmianie, ale kilku piłkarzy wciąż nie może być pewnych miejsca w 23-osobowym gronie, które pojedzie do Francji. To oni muszą najmocniej postarać się o dobrą grę w tym tygodniu.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Polska

Reprezentanci Polski od poniedziałku przebywają na krótkim zgrupowaniu w Poznaniu i choć przed starciem z Serbią odbędą tylko jeden trening, to o ich formę nie ma się co obawiać. Każdy z piłkarzy wie, o jaką stawkę przyjdzie mu rywalizować w stolicy Wielkopolski oraz kilka dni później we Wrocławiu. Niektórzy gracze, jak Grzegorz Krychowiak z FC Sevilli, jeszcze w niedzielę wieczorem grali mecze klubowe i z tego powodu zameldowali się w Poznaniu późno, jednak nie powinno to wpłynąć na ich postawę na murawie.

Polacy w eliminacjach do EURO 2016 zajęli drugie miejsce w grupie D – do pierwszych Niemców zabrakło im jednego punktu. To właśnie z aktualnymi mistrzami świata drużyna Nawałki poniosła jedyną porażkę w ostatnich 16 występach. Ogółem od listopada 2013 r. Biało-Czerwoni przegrali tylko dwukrotnie, w tym raz towarzysko (ze Szkocją). Polscy piłkarze zaskakiwali niedawno skutecznością, ale przy tym tracili bramki w każdym z ostatnich sześciu występów, nawet tym przeciwko słabiutkiemu Gibraltarowi. W tym okresie bilans goli Biało-Czerwonych to 20-10.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Serbia

Serbowie, w odróżnieniu od Polaków, najchętniej nie wspominaliby już nigdy minionych eliminacji do EURO 2016. Z tak fatalną postawą tej reprezentacji nie mieliśmy chyba jeszcze do czynienia. Ekipa Radovana Ćurčicia zakończyła turniej kwalifikacyjny na przedostatnim miejscu w swojej grupie, czyli czwartym. Jej ostatecznym dorobkiem były zaledwie cztery punkty; trzeba jednak pamiętać, że Serbowie ukarani zostali przez UEFA odjęciem trzech oczek za skandaliczne zachowanie ich kibiców podczas meczu z Albanią.

Drużyna z południa Europy w Poznaniu powinna wystąpić w mocnym składzie. Ćurčić do Polski zabrał ze sobą m.in.Aleksandra Kolarova z Manchesteru City, Adema Ljajicia z Interu Mediolan, jak również dwóch graczy Chelsea Londyn: Branislava Ivanovicia i Nemanję Maticia. Powołanie na mecz z Polską otrzymało jednak również czterech debiutantów, w tym Nikola Maksimović, występujący na co dzień w jednym klubie z Kamilem Glikiem (Torino FC).

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

Podsumowanie

Po raz ostatni Biało-Czerwoni grali z Serbami w czerwcu 2010 r. w Austrii. W ówczesnym meczu towarzyskim rozegranym w Kufstein padł bezbramkowy remis. Wtedy role obu drużyn były odwrócone: Serbowie szykowali się do Mundialu, na który Polakom nie udało się zakwalifikować. Czy tym razem także padnie remis, czy może którąś ze stron stać na zwycięstwo?

Polska

W, W, W, D, W

bramki 19-7, +12

Serbia

L, L, W, L, W

bramki 7-8, -1

Comments are closed.