Portugalia – Estonia ; Środa, 8 czerwca, godz. 20:45, Estadio da Luz – mecz towarzyski

Portugalia - Estonia

Portugalia – Estonia

Środa, 8 czerwca, godz. 20:45, Estadio da Luz, Lizbona (Portugalia)

Reprezentacja Portugalii to jedyna ekipa spośród 24 drużyn, jakie uczestniczyć będą w EURO 2016, która zdecydowała się na rozegranie meczu towarzyskiego zaledwie na dwa dni przed startem francuskiego turnieju. Taki ruch Portugalczyków tłumaczyć można jednak tym, że choć Mistrzostwa Europy zainaugurowane zostaną w piątek, to zespół z Półwyspu Iberyjskiego – umieszczony w grupie F – nie zmierzy się z nikim aż do wtorku, kiedy przyjdzie mu grać z Islandią. Czy zatem towarzyska potyczka z Estonią przyczyni się do wyłonienia podstawowej jedenastki na EURO?

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: MistrzTyperow

Portugalia

Nawet jeśli Portugalia przegrała ostatnie dwa z czterech meczów kontrolnych przed EURO, to i tak należy do szerokiego grona faworytów tej imprezy. W miniony czwartek ekipa prowadzona przez Fernando Santosa nie sprostała fenomenalnie grającej od kilkunastu miesięcy Anglii, ulegając jej na Wembley 0:1. Portugalczycy już od 35 minuty grali w dziesiątkę, po tym jak czerwony kartonik obejrzał Bruno Alves, a jedynego gola dali sobie wbić dopiero w 86 minucie. Pod nieobecność Cristiano Ronaldo, jego koledzy z kadry nie oddali w światło bramki rywali ani jednego celnego uderzenia, a obok słupków strzelali pięciokrotnie. To zdecydowanie nie jest sposób na ogranie zespołu pokroju Anglii.

We wcześniejszych pięciu meczach towarzyskich, Portugalia zdołała pokonać 3:0 Norwegię, 2:1 Belgię i 2:0 Luksemburg, oprócz tego przegrywając 0:1 z Bułgarią i 0:1 z Rosją. Co ważne, Ronaldo był autorem tylko jednego z siedmiu trafień Seleção das Quinas. To inaczej, niż w trakcie kwalifikacji do EURO, gdy zawodnik Realu Madryt strzelił pięć z 11 bramek Portugalczyków. Reprezentacja Fernando Santosa zakończyła turniej kwalifikacyjny na pierwszym miejscu w grupie I, bez problemów wyprzedzając Albanię, Danię, Serbię i Armenię. Podczas walki o bilet na EURO, Portugalia wygrała siedem z ośmiu meczów.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: MistrzTyperow

Estonia

Ostatni rywal Portugalczyków przed inauguracją Mistrzostw Europy we Francji zdecydowanie nie należy do grona drużyn, których trzeba się bać. Kadra sklasyfikowana na 94. miejscu w rankingu FIFA – zaraz za Wyspami Owczymi i Federacją Saint Kitts i Nevis – nigdy jeszcze nie brała udziału ani w turnieju o mistrzostwo kontynentu, ani w Mundialu. Prowadzona od 2,5 roku przez Magnusa Pehrssona estońska reprezentacja co prawda podczas kwalifikacji do EURO 2016 dała sobie wbić tylko dziewięć goli w 10 meczach, jednak cztery trafienia które same zgromadziła nie pozwoliły jej na zajęcie miejsca premiującego choćby grą w barażach – Estończycy zakończyli rywalizację na czwartym miejscu w grupie.

Zespół Pehrssona w trakcie turnieju kwalifikacyjnego zgromadził 10 punktów, co dało mu pozycję za Anglią, SzwajcariąSłowenią, a przed Litwą i „czerwoną latarnią” europejskiego futbolu, jedenastką San Marino. Co ciekawe, Estończycy między czerwcem a listopadem 2015 r. mieli okres, w którym udało im się zwyciężyć pięć z ośmiu kolejnych meczów (kwalifikacje do EURO plus potyczki towarzyskie). Mimo to od zmiany kalendarza Estonia tylko raz zdołała wywalczyć wygraną – 1 czerwca nad Andorą (2:0). Oprócz tego zremisowała 0:0 z Łotwą, 0:0 z Norwegią i 1:1 ze Szwecją, a także przegrała 0:1 z Serbią i 0:2 z Litwą.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: MistrzTyperow

Podsumowanie

Do tej pory Portugalczycy i Estończycy grali ze sobą siedmiokrotnie. Nadbałtyckiemu krajowi jakikolwiek inny rezultat, niż porażkę, udało się w tym starciach osiągnąć tylko raz, ale za to w ostatnim z nich. W 2009 roku w Tallinnie padł bezbramkowy remis. Wcześniej zdarzały się takie wyniki, jak 5:0, 4:0 czy 3:0 na korzyść Portugalii. Ogółem przez ponad 630 minut wspólnej gry, Estończycy zdołali wbić Portugalczykom tylko jednego gola. Czy zdołają powtórzyć ten wyczyn w środę?

Portugalia

L, W, W, L, W

bramki 7-3, +4

Estonia

D, W, L, L, D

bramki 2-3, -1

Comments are closed.