Portugalia – Islandia ; Wtorek, 14 czerwca, godz. 21:00, Saint-Ètienne EURO 2016

EURO 2016  Portugalia - Islandia

Portugalia – Islandia

Wtorek, 14 czerwca, godz. 21:00, Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Ètienne (Francja)

We wtorek rusza rywalizacja w „ostatniej” grupie EURO 2016, czyli grupie F. Za głównego kandydata do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli uznawani są Portugalczycy, którzy w pierwszym meczu zmierzą się z jedną z najbardziej nieprzewidywalnych ekip turnieju, czyli debiutującą na Mistrzostwach Europy Islandią. Czy wyspiarskiej jedenastce uda się sprawić sensację taką, jak podczas kwalifikacji, gdy dwa razy ograła trzecią drużynę świata, Holandię?

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Portugalia

Reprezentacji Fernando Santosatuż przed startem EURO udało się znakomicie podnieść po tym, jak zanotowała dwie porażki w czterech meczach kontrolnych. W minioną środę Portugalczycy rozgromili w Lizbonie 7:0 Estończyków, w meczu w którym dwie bramki i dwie asysty zdobył Ricardo Quaresma, a kolejne dwa trafienia dorzucił Cristiano Ronaldo. Tym samym podnieśli się po wcześniejszej, wyjazdowej porażce 0:1 z Anglią, w czasie której nie oddali nawet jednego celnego uderzenia na bramkę rywali. Warto jednak podkreślić, że na Wembley Portugalczycy nie wystawili do składu Ronaldo, zamiast tego pozwalając mu wypocząć przed EURO.

We wcześniejszych pięciu meczach towarzyskich, Portugalia zdołała pokonać 3:0 Norwegię, 2:1 Belgię i 2:0 Luksemburg, oprócz tego przegrywając 0:1 z Bułgarią i 0:1 z Rosją. Co ważne, Ronaldo w trakcie tych spotkań był autorem tylko jednego z siedmiu trafień Seleção das Quinas. To inaczej, niż w trakcie kwalifikacji do EURO, gdy zawodnikRealu Madryt strzelił pięć z 11 bramek Portugalczyków. Reprezentacja Fernando Santosa zakończyła turniej kwalifikacyjny na pierwszym miejscu w grupie I, bez problemów wyprzedzając Albanię, Danię, Serbię i Armenię. Podczas walki o bilet na EURO Portugalia wygrała siedem z ośmiu meczów.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Islandia

Drużynowa gra Strákarnir Okkar pomogła im w wywalczeniu nieoczekiwanego awansu na EURO, który jest największym sukcesem w blisko 100-letniej historii islandzkiego futbolu. Podopieczni Larsa Lagerbäcka w kwalifikacjach zachwycali grą zespołową oraz poświęceniem i w konsekwencji ukończyli rozgrywki z sześcioma zwycięstwami, dwoma remisami i dwiema porażkami na koncie, przy najlepszym bilansie bramkowym w grupie (17-6). Islandia do końca walczyła nawet o pierwsze miejsce, lecz tylko dwa punkty zdobyte w finałowych trzech kolejkach zepchnęły ją na drugą pozycję, za Czechy.

Od czasu zakończenia eliminacji, przybysze z dalekiej północy rozegrali rekordowe wśród zespołów z EURO dziewięć spotkań towarzyskich. Wyniki tych starć nikogo jednak nie zachwyciły. Aż sześć porażek, przy zwycięstwach jedynie z Finlandią (1:0), Grecją (3:2) i Liechtensteinem (4:0) nie są dobrym prognostykiem przed francuskim turniejem. Właśnie to sprawia, że w debiutantach z Islandii mało kto widzi zespół, który mógłby zakwalifikować się do 1/8 finału.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: EURO2016

Podsumowanie

W dwóch dotychczasowych starciach Seleção das Quinas z Islandczykami górą byli Portugalczycy. Obie jedenastki trafiły na siebie podczas kwalifikacji do EURO 2012. W Reykjaviku goście zwyciężyli 3:1, by następnie w Porto rozprawić się z przyjezdnymi w stosunku 5:3. Czy trzeci mecz obu drużyn także zakończy się wygraną Cristiano Ronaldo i jego rodaków?

Portugalia

W, L, W, W, L

bramki 12-3, +9

Islandia

W, L, W, L, L

bramki 12-10, +2

Comments are closed.