Rio 2016: Polscy kolarze torowi przygotowują się w tunelu aerodynamicznym w Dreźnie

fot PZKol

 

Polscy kolarze torowi przygotowują się do Igrzysk w Rio de Janeiro w tunelu aerodynamicznym w Dreźnie. Trening ma pomóc im urwać cenne sekundy mogące zaważyć na medalach w Rio.W przeszłości z takich tuneli korzystał m.in. Adam Małysz. Niestety w polskim sporcie to wciąż nowość a szkoda, bo np. Niemcy z takich rozwiązań korzystają już od dziesięcioleci.

2016-05-27_062433

W tunelu aerodynamicznym nasi kolarze szukają idealnej optymalnej pozycji na rowerze, która pozwoli im urwać dodatkowe sekundy na torze.Biało-czerwoni dzięki Andrzejowi Piątkowi po raz kolejny wyjechali do Drezna, pierwsze takie zgrupowanie odbyło się w sierpniu 2015 r. Udany sezon potwierdził, że jest to niezwykle potrzebne doświadczenie.

 

Do Rio de Janeiro zakwalifikowaliśmy rekordową reprezentacje w kolarstwie torowym. Na brazylijskim welodromie zobaczymy naszą drużynę sprinterską mężczyzn oraz pań w wyścigu na dochodzenie, Polaków zobaczymy również w indywidualnym sprincie oraz keirinie oraz w kobiecym omnium.   Walka o medale w tej konkurencji potrwa od 11 do 18 sierpnia.

 

kibicujenaszym.pl

Comments are closed.