Towarzyski: Irlandia – Białoruś , Wtorek, 31 maja, godz. 20:45

Irlandia - Białoruś

Irlandia – Białoruś

Wtorek, 31 maja, godz. 20:45, Turner’s Cross, Cork (Irlandia)

Z kwalifikacyjnej grupy D na EURO 2016 udało się zakwalifikować nie dwóm, a trzem zespołom. Oprócz aktualnych mistrzów świata, Niemców, bilety na francuski turniej wywalczyły kadry Polski i – po barażach – Irlandii. Tak się złożyło, że biało-Czerwoni na Mistrzostwach Europy zagrają w grupie z inną drużyną z tej samej wyspy – Irlandią Północną. Podczas przygotowań do EURO, tak jedna, jak i druga Irlandia zdecydowała się na mecz kontrolny z reprezentacją Białorusi. Irlandia Północna zwyciężyła swoje spotkanie 3:0. Czy Irlandia pójdzie w jej ślady?

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: MistrzTyperow

Irlandia

Zieloni Chłopcy o awans na ME drżeli do samego końca. W kwalifikacyjnej grupie D uplasowali się na trzecim miejscu, co oznaczało, że musieli grać w barażach z Bośnią i Hercegowiną. Na wyjeździe tylko zremisowali z nią 1:1, jednak wygrana 2:0 w rewanżu dała im upragniony awans. W fazie grupowej kadra Martina O’Neilla wygrała tylko połowę spotkań (pięć z 10), ale przy tym bez punktów została jedynie w dwóch przypadkach. W dodatku Irlandczycy nie dali się ani razu ograć Niemcom.

Od czasu zakończenia turnieju kwalifikacyjnego, sklasyfikowana na 31. miejscu w rankingu FIFA Irlandia rozegrała trzy mecze i może być zadowolona z ich wyników. W marcu udało jej się ograć 1:0 Szwajcarię i zremisować 2:2 ze Słowacją, a w ostatni weekend maja ekipa O’Neilla była bliska pokonania na Aviva Stadium w Dublinie reprezentacji Holandii, trzeciej drużyny ostatniego Mundialu. Po golu zdobytym przez Oranje w 85 minucie, końcowy wynik brzmiał 1:1.

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: MistrzTyperow

Białoruś

Pomimo zwiększenia liczby uczestników Mistrzostw Europy z 16 do 24 drużyn, na turniej o czempionat na kontynencie nie udało się zakwalifikować piłkarzom Białorusi. Podobnie jak w kwalifikacjach do EURO 2012, tak i tym razem Białorusini zakończyli walkę w kwalifikacjach na czwartej pozycji w swojej grupie. Lepsi od nich okazali się – co nie powinno dziwić –Hiszpanie, jak również Słowacy i Ukraińcy. Od grudnia 2014 r. selekcjonerem kadry jest Aleksandr Chackiewicz i pod jego wodzą Białorusini przegrali tylko cztery z 11 spotkań, w tym jedno z Hiszpanią i jedno z Rosją.

Wschodni sąsiedzi Polski mogą już na spokojnie przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego przed Mistrzostwami Świata 2018, który rozpocznie się w strefie europejskiej we wrześniu. Pierwsze mecze towarzyskie przyniosły Białorusi bezbramkowe remisy z Armenią i Czarnogórą, ale już w miniony piątek piłkarze Chackiewicza zebrali srogie lanie od Irlandii Północnej, która w Belfaście zwyciężyła 3:0. Mało tego: Białoruś od ponad 400 minut nie strzeliła gola. Po raz ostatni drogę do siatki dla tego zespołu odnalazł Stanisłau Drahun w październiku ubiegłego roku (w wygranym 1:0 pojedynku ze Słowacją).

OddsRing - zakłady bukmacherskie online

kod bonusowy: MistrzTyperow

Podsumowanie

Faworytami wtorkowego sprawdzianu przed EURO są oczywiście Irlandczycy – bądź co bądź to ich, a nie Białorusinów, oglądać będziemy w najbliższych tygodniach na francuskich boiskach. Warto podkreślić, że gracze Irlandii mogą być dodatkowo zmobilizowani do dobrej gry, aby w korespondencyjnym pojedynku z Irlandią Północną (która dopiero co ograła Białoruś 3:0) co najmniej nie wypaść gorzej. Czy Zielonym Chłopcom się to uda?

Irlandia

D, D, W, W, D

bramki 7-4, +3

Białoruś

L, D, D, D, W

bramki 1-3, -2

Comments are closed.